Przez ostatnie kilkanaście lat przyzwyczailiśmy się do tego, że na rynku RTV dochodzi i będzie dochodziło do ciekawych rewolucji. Mogliśmy być świadkami telewizorów 3D, LCD, OLED, z mniejszymi czy większymi ekranami. Nowe modele mają nawet wbudowane gry czy można na nich przeglądać gry karciane za darmo w sieci. Jednak teraz chińska firma Xiaomi zaprezentowała coś zupełnie nowego. Tym innowacyjnym produktem jest przezroczysty telewizor!

Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

W tym roku chiński gigant technologiczny Xiaomi świętuje swoje 10-lecie istnienia na rynku. W związku z tym stworzył on kilka ciekawych produktów rocznicowych. Jednym z nich stał się wyjątkowy telewizor Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition. Tym, co odróżnia ten model od pozostałych telewizorów na rynku jest ekran. Mamy tu bowiem do czynienia z przezroczystym panelem! Xiaomi Mi TV Lux zaopatrzony został w specjalny 55-calowy ekran 4K UHD, który jest przezroczysty. Chińska firma wykorzystała bowiem panel OLED, który wygląda niczym szyba w oknie.

Mi TV LUX Transparent Edition oferuje doskonałe połączenie najnowocześniejszej technologii wyświetlania i wyrafinowanego wzornictwa przemysłowego. Kiedy Mi TV LUX Transparent Edition pozostaje wyłączony, wygląda niczym zwykły szklany wyświetlacz. Kiedy jednak włączymy nowy model, to wtedy obrazy wyświetlane na nim wydają się unosić w powietrzu, łącząc to, co wirtualne i rzeczywiste, aby zapewnić niespotykane dotąd wrażenia wizualne. W przeciwieństwie do tradycyjnych telewizorów z tylnym panelem, w przypadku Mi TV LUX Transparent Edition w kreatywny sposób wykorzystuje się nową technologię wyświetlania obrazu. Oprócz futurystycznego wyglądu, Mi TV LUX Transparent Edition jest również wyposażony w sprzęt na najwyższym poziomie, który zapewni najlepsze doznania w zakresie dźwięku i obrazu.

Jego przezroczysty panel OLED o przekątnej 55 cali charakteryzuje się statycznym współczynnikiem kontrastu 150000:1 i nieskończonym dynamicznym współczynnikiem kontrastu. Możemy zatem liczyć w nim na wyjątkowo bogatą czerń i niezrównaną jasność. Wykorzystuje on przy tym aż 93% obsługę spektrum kolorów DCI-P3. Ponadto jego 10-bitowy panel wyświetla 1,07 miliarda kombinacji kolorów, co daje bardzo szerokie spektrum kolorów wykraczających poza to, co na co dzień może dostrzec ludzkie oko. Nowy telewizor został wyposażony w częstotliwość odświeżania 120 Hz i technologię MEMC 120 Hz, gwarantując poprzez to płynniejszą i wyraźniejszą reprezentację ruchu. Przy czasie reakcji wynoszącym zaledwie 1 ms każdy obraz na ekranie będzie prezentował się rewelacyjnie!

Mi TV LUX Transparent Edition wyposażony został ponadto w AI Master Smart Engine oraz chip telewizyjny MediaTek 9650, z ponad 20 algorytmami optymalizacji. Dodatkowy moduł AI Master for Audio jest w stanie w inteligentny sposób wykrywać dźwięk i dobrać dla nas najbardziej odpowiedni trybu audio z listy obejmującej choćby filmy, muzykę, kanały informacyjne czy też sportowe. Dzięki obsłudze Dolby Atmos doznania dźwiękowe idą w parze z fantastycznym obrazem. Niezwykle cienki prostokątny ekran o grubości 5,7 mm sprawia, że całość prezentuje się niczym z filmu science fiction.

Rozwiązanie zaprezentowane przez Xiaomi nie jest czymś nowym na rynku, gdyż już teraz można choćby na wystawach sklepowych znaleźć tego typu ekrany. Jednak pierwszy raz będziemy w stanie zakupić telewizor z innowacyjnym ekranem na własny użytek. Niestety nie będzie to zbyt tani zakup, gdyż po przeliczeniu na złotówki okazuje się, że cena za Mi TV LUX Transparent Edition wyniesie aż 27 tysięcy! Ciężko dziś stwierdzić, czy jest to początek rewolucji w branży TV czy tylko jeden z kolejnych futurystycznych pomysłów.

Poprzedni artykułDarmowe meczyki Ligue 1 online. Transmisje bez opłat dla kibiców
Następny artykułTypy na żużel. Skąd brać pewniaki, by zarabiać?